Informace KK
 

 

Třída: savec

Řád: primát

Čeleď: lidoop (veleop)

Zeměpisné rozšíření: někde neznámo v tichomoří na Scull islandu

Biotop: prehistorický prales

Potrava: převážně masožravec

Rozměry: na nohou a kloubech 7m a ve vzpřímené poloze kolem 12m

Rozmnožování: ?

Věk: 150 let

Tímto tématem se snad v České republice ještě nikdo nezaobíral. Jen Vám chci říci, že vycházím z toho co o něm řekl jeho ,,otec“ Peter Jakson a také z toho co se všeobecně ví o gorilách neboť Kong je gorila! Ale samozřejmě, že není jen tak ledajaká, to všichni víme. Kong je prehistorická gorila a to už má něco do sebe, kvůli tomu se totiž nemůžu držet jen goril a popisovat Konga podle nich. Až vše vyjde na povrch a Peter Jakson o Kongovy řekne vše, tak to tu opravím, ale doufám, že nebudu muset, protože drtivá většina co tu napíši se zakládá na pravdě.  

Nejdříve bych rád uvedl na pravou míru základní informace co jsou nahoře.

Savec, to je snad všem jasné, Kong musel mít maminku, která mu samozřejmě jako malému dávala mateřské mléko… .

 

Primát, to je asi také samozřejmost. Do primátů patří poloopice, opice a lidoopi. Tudíž i kong.

Čeleď, no tady bych se už   trochu pozastavil, Kong je gorila a gorila je lidoop. A jak jsem také zmiňoval, Kong není obyčejná gorila a proto jsem vedle do závorky napsal veleop. Myslím si, že všichni z Vás s veleopem souhlasí.

 

Zeměpisné rozšíření, to jsem snad uvedl takřka přesně (kromě jeho pelechu).

 

Biotop - s tím také snad souhlasíte. Scull island je ostrov, na kterém se ,,zastavil“ čas, zůstala tu prehistorická flóra i fauna a také Kong.

 

Potrava - před nějakým časem jsem si četl článek od Petera Jaksona-Kong není žádné mírumilovné zvířátko, je to masožravec… , nebo nějak tak. To za sebe dostatečně mluví a nemusím nic dodávat.

 

Rozměry - Peter Jakson také uvedl, že Kong měří 7m na všech čtyřech. Já jsem tak nějak odhadl těch 12m ve vzpřímené poloze... .

 

Rozmnožování, to se stalo jen v jednom díle-King Kong žije, kde měl Kong po boku Lady Kong (čti Lejdy Kong). Na konci porodila a měly syna. Ale jak se rozmnožují, o tom tam nebyla ani zmínka (nevím jak by to vymýšlely). Zřejmě to je podobné gorilám-samec ze zadu nakryje samici... .

 

Věk - tento údaj také řekl Peter Jakson. Je mu 150 let, a právě v tom je ten jeho šarm, říká Peter.

 

King Kong je poslední svého druhu. Možná ne, ale to zatím nikdo neví, kromě Petera, který mimochodem už plánuje druhý díl.

 

Myslím si, že před dávnou dobou Scull island veleopům patřil, ale T-rexů také asi bylo více a jak asi víte, moc v lásce se nemají. Důvodů však bylo určitě hodně.

 

Troufám si říci, že Kong je král zvířat. Na něj žádný lev nemá. Ba to je možná bůh, bůh kterého uctívají domorodci za obrovskou zdí, která je napříč ostrovem.

 

Jak jsem se již zmínil, Kong je poslední svého druhu a trpí neeremofobií (eremofobie je chorobný strach být sám), ale je sám a trápí ho to. Také když si vezmete, že na ostrově má jen domorodce, kteří mu za nějaký čas dají oběť, kterou si stejnak dá k večeři (Ann je vyjímka). Jinak je úplně sám, někdy potká t-rexe a to končí rexovou smrtí.  Toto je asi také důvod, proč se zamiloval do člověka s naprosto opačnými rozměry.

 

Kong by se sám od sebe nepouštěl do rvaček ze kterých má špatně srostlou dolní čelist (důvod vykukujícího zubu) a mnoho jizev. Kong se začne nejprve bránit, nebo někoho bránit a to se vyústí v peklo pro toho kdo si začal.

 

Za zmíňku také stojí kongova ohebnost a síla.

Prales, to je jeho domov, tam také vyrůstal a přizpůsobil se, to za ohebnost asi dost svědčí.

Teď ta síla, vemte si, že normální dospělý gorilý samec uzvedne v obou rukách 500kg a to se málokdy pere s ostatnímy samci. Kong je minimálně desetkrát větší a rve se třeba se dvěma tyranosaury najednou. Musí mít tedy nadpozemskou sílu.                                                                                                       

Opravdu nevím jestli jsem toho napsal dost. Já myslím, že prozatím ano a kdyby jste něco o Kongovy, nebo o gorilách potřebovaly vědět tak mi napište.

 

                                                                                                                       připravil Pavel Z.

 

 

Tyto stránky jsou nekomerčním dílem fanoušků a nejsou oficiálně podporovány tvůrci filmu King Kong. Jakákoliv produkce, kopírování, nebo distribuce těchto materiálů je zakázána. Nelze rozšiřovat zde uvedené věci bez souhlasu Webmastera.